Wiadomości

Brexit: seria konferencji transportowych w Wielkiej Brytanii
2018-09-10 04:52:13
Brytyjskie stowarzyszenie FTA zaprasza na 3 konferencje dotyczące bieżacych problemów w transporcie międzynarodowym, organizowane w październiku w Wielkiej Brytanii. Większość tematów zawartych w programie tych spotkań jest istotna dla firm zaangażowanych w międzynarodowy transport towarów między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

 
Podczas panelu dotyczącego Brexitu przewidziane jest wystąpienie przedstawiciela brytyjskich służb celnych, który przekaże informacje o przepisach dotyczących odpowiedzialności celnej przewoźników, dziś stosowanych wobec przedsiębiorców spoza UE. Poruszone zostaną również kwestie dotyczące aktualnych ustaleń i wymogów w dostępie do rynku oraz wzajemnego uznawania kwalifikacji i praw jazdy.
 
W związku z coraz częstszymi doniesieniami o incydentach z udziałem imigrantów na trasach prowadzących do portów nad kanałem La Manche brytyjscy specjaliści przedstawią program, który ma na celu pomoc przewoźnikom w zabezpieczeniu się przed grzywnami, nakładanymi przez służby brytyjskie za przewóz imigrantów, którzy w ten sposób nielegalnie przekraczają granicę brytyjską. [Jest to program przygotowany przez Home Office (brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych), jaki ZMPD wielokrotnie prezentowało na tej stronie internetowej.]
 
Tematyka wszystkich konferencji będzie taka sama, ale odbędą się one w trzech różnych lokalizacjach:
  • 1 października w Milton Keynes (Midlands)
  • 9 października w Liverpoolu
  • 24 października w Dartford (30 km od centrum Londynu).

 
Firmom członkowskim ZMPD, chętnym do udziału w konferencji, stowarzyszenie brytyjskie oferuje bilety wstępu w takiej samej cenie, jak swoim firmom członkowskim.

Szczegóły dotyczące konferencji dostępne są na stronie internetowej FTA
źródło: ZMPD
<< Powrót