Wiadomości

Francja-Wlk. Brytania: napady w porcie w Ouistreham
2018-08-31 04:40:57
Brytyjskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych RHA informuje, że w rejonie Caen we Francji i na dojeździe do portu Ouistreham dochodzi do napadów na ciężarówki angielskich przewoźników.


Rozbojów dokonywali nielegalni imigranci, którzy zamierzali przedostać się do Wlk. Brytanii ukryci w tych pojazdach. Jednocześnie poinformowano o bezczynności służb porządkowych. W związku z tym stowarzyszenie RHA apeluje do francuskich władz lokalnych o zwiększenie bezpieczeństwa w okolicach portu.

Informacja ta jest potwierdzeniem, że w związku z intensyfikacją kontroli w rejonie Calais przemytnicy ludzi i sami imigranci przenoszą swoją aktywność w mniej znane i rzadziej wykorzystywane przeprawy do Wielkiej Brytanii.

Prosimy o wzięcie pod uwagę powyższych informacji przy planowaniu przewozów oraz zachowanie szczególnej ostrożności, a także stosowanie wymogów Wewnętrznego Systemu Zapobiegania Nielegalnej Imigracji przy realizacji przewozów do Wielkiej Brytanii.

Przypominamy o materiałach informacyjnych Home Office przygotowanych przy współpracy z ZMPD i Ambasadą Wlk. Brytanii w Polsce.
źródło: ZMPD
<< Powrót